UCZYMY SIĘ RATOWAĆ- zajęcia z pierwszej pomocy w PS nr 3 undefined

UCZYMY SIĘ RATOWAĆ- zajęcia z pierwszej pomocy w PS nr 3

Dzisiaj nasze przedszkolaki uczyły się podstaw udzielania pierwszej pomocy pod okiem wolontariuszy ze SŁUŻBY MALTAŃSKIEJ Z CHRZANOWA.
Czwórka ratowników w przystępny dla maluchów sposób instruowała przedszkolaków:
- Jak udzielać pierwszej pomocy?
- Co robić w sytuacjach alarmowych?
- Jak robić masaż serce?
- Jak rozmawiać z dyspozytorem pogotowia ratunkowego, aby przekazać jak najwięcej informacji na temat osoby potrzebującej pomocy medycznej oraz miejsca, w którym ta osoba się znajduje?
Mali ratownicy poznali także bezpieczna pozycję boczną,
w której należy ułożyć potrzebująca pomocy osobę oczekującą na ambulans oraz jak używać koca termicznego.
Ciekawostka dla dzieci było także słuchanie bicia serca przy użyciu stetoskopu oraz pomiar poziomu saturacji ich organizmu.
Korzyści płynące z takich praktycznych zajęć są nieocenione, ponieważ oprócz tego, że dzieci zdobywają konkretna wiedzę oraz umiejętności, to przede wszystkim uświadamiają sobie,że życie ludzkie jest najważniejsze oraz, że każdy z nas, nawet małe dziecko, może kiedyś być ta osobą, której postawa zadecyduje o życiu lub śmierci drugiego człowieka.
"Serce-za serce"
Za pouczające zajęcia Ratownicy- Wolontariusze wraz z serdecznymi podziękowaniami otrzymali od dzieci po świątecznym serduszku.

Wieslawa Dudek