UDZIAŁ W KONKURSIE "PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ" 15.11.2018r. undefined

UDZIAŁ W KONKURSIE "PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ" 15.11.2018r.

Konkurs recytatorski "Przedszkolaki dla Niepodległej" zorganizowało MP 90 i Biblioteka Publiczna w Katowicach Filia 25. Konkurs odbył się w bibliotece. Mogły w nim wziąć udział dzieci 5 i 6 letnie. Z naszego przedszkola przygotowała się 5 letnia Kaja i 6 letni Albert. Oboje świetnie zaprezentowali się na konkursie. Doskonale znali tekst wierszy i byli odpowiednio ubrani, mieli przypięte biało czerwone kotyliony. Strój Kai był zgodny ze słowami wiersza, łącznie z trzymanymi w ręku czerwonymi makami i wstążkami wplecionymi we włosy. Konkursowe Jury stwierdziło bardzo wyrównany poziom wśród uczestników i ogłosiło, że wszyscy otrzymują wyróżnienie i nagrody. W czasie oczekiwania na werdykt, zaproszony gość - pracownik Muzeum Historii Katowic Jerzy Dolinkiewicz przeczytał dzieciom piękną polską baśń. Przedszkolaki z MP 90 wystąpiły pięknie śpiewając i inscenizując piosenkę "Przybyli Ułani". Bardzo dziękujemy organizatorom za świetną organizację, miłe słowa i piękne nagrody oraz dyplomy dla dzieci i nauczycielek przygotowujących dzieci do konkursu. Rodzicom Kai dziękujemy za przywiezienie nas na konkurs, kibicowanie, wsparcie i zdjęcia.
18.11.2018
Teresa Skrzypek