Udział w warsztatach plastyczno - technicznych -odlewy gipsowe. undefined

Udział w warsztatach plastyczno - technicznych -odlewy gipsowe.

Dnia 15 maja 2015 r dzieci z Samorządowego Przedszkola w Wyszkowie po raz pierwszy wzięły udział w warsztatach plastyczno – technicznych. Przedszkolaki uczyły się jak robić odlewy gipsowe.

Tego typu zajęcia stanowią atrakcyjną i kreatywną formę edukacji artystycznej dzieci, rozbudzają wyobraźnię, pozwalają rozwijać zdolności plastyczne, są również ciekawą formą spędzenia wolnego czasu.

W trakcie warsztatów dzieci odlały gipsowe krówki, pieski, oraz kwiaty. Wszystkie odlewy powstały z gipsu posiadającego wymagane atesty i certyfikaty.

Wykonane odlewy zostaną pomalowane przez dzieci według ich inwencji twórczej już w domach z rodzicami.
Warsztaty pozostawiły po sobie bardzo duże i pozytywne wrażenia, zarówno wśród dzieci, jak i rodziców.
17.05.2015
Iwona Żukowska