"Ukochany kraj, umiłowany kraj" undefined

"Ukochany kraj, umiłowany kraj"

"Ukochany kraj, umiłowany kraj,
ukochana i ziemia i nazwa..."
Słowa te wyśpiewały dzieci z Dąbrowskiego przedszkola podczas uroczystości upamiętniającej kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Co one oznaczają dla naszych dzieci? Ukochany kraj dla nich to dom rodzinny, przedszkole, droga po której spacerują codziennie. To szczególne miejsca (t.j. Kościół, pomniki, pola, las) kojarzące się z Dąbrową i Szarowem. Ukochany kraj to wreszcie symbole, dobrze wszystkim znane oraz tradycja, o której staramy się nie zapominać. Bo jak powiedział ks. Proboszcz Adam Kozłowski "Jeszcze Polska nie zginęła póki przekazujemy wartości naszym dzieciom.
Serdecznie dziękujemy Gościom- Panu Wójtowi Zbigniewowi Strączek, Ks. Adamowi Kozłowskiemu, Panu Radnemu Romanowi Marosz, Pani Sołtys Szarowa Alicji Wójtowicz oraz Rodzicom i wszystkim przybyłym. Cieszymy się, że nasze dzieci mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami przed tak licznie zgromadzoną publicznością.
10.11.2015
Kinga Wilk