Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. undefined

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe- Święto Niepodległości.

,, Dzisiaj wielka jest rocznica-
Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa."

Dnia 9 listopada w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości i wolności przez naszą Ojczyznę, której głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do ojczystego kraju. Z tej okazji wszystkie dzieci wraz z opiekunami zebrały się na przedszkolnym holu, aby uroczyście świętować ten ważny dla nas- Polaków dzień. Dzieci z grup: ,, Stokrotki" i " Żabki" wraz z paniami przygotowały montaż słowno-muzyczny upamiętniający bohaterów, którzy walczyli o naszą wolność. Uroczystość rozpoczął taniec flagi w wykonaniu dziewczynek z grupy ,, Stokrotki". Następnie pani dyrektor Ewa Wypych uroczyście wprowadziła poczet flagowy i wszyscy dumnie odśpiewaliśmy hymn -" Mazurek Dąbrowskiego" . Podczas występu przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne. Akademię zakończył występ dzieci z grupy " Żabki", które zatańczyły krakowiaka.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Magdalena Spurek