Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019 undefined

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019

Na zakończenie roku przedszkolnego dzieci przedstawiły rodzicom i zaproszonym gościom "Bajkę o łaciatym słoniu Bombiku", która powstała na podstawie książki Bogusława Zemana.
W słoniowej rodzinie przychodzi na świat słoń Bombik, który ma na grzbiecie czarną plamę. Dlatego że wyglądał inaczej, zwierzęta wyśmiewały się z niego i nazywały go Plama, Łaciaty. Bombik czuł się gorszy od innych, nie wierzył w siebie i bardzo chciałby się pozbyć plamy. Rodzice wysyłali go do ostatniego żyjącego mamuta, Sapiącego Bambidu. Mamut mieszka pod Wielkim Baobabem, a droga do niego jest długa i niebezpieczna, ale dzielny Bombik potrafi przezwyciężyć starach. Gdy tam dotarł, został doceniony przez zwierzątka, którym pomógł. Nikt nie zauważał jego łaty, tylko to że jest dobry. Bombik wreszcie uwierzył w siebie i przestał zwracać uwagę na złośliwości innych.
16.06.2019
Beata Ćwiertnia