Relacje

Subskrybuj
Uroczystość z okazji  100 lecia Niepodległości.

Uroczystość z okazji 100 lecia Niepodległości.

U nas w Demptusiowie obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, to było piękne, kolorowe, cudnie wydeklamowane i wyśpiewane wydarzenie. Choć dzieci podeszły do tematu niepodległości z wielkim uśmiechem na ustach, entuzjazmem i radością, to nie zabrakło temu wydarzeniu należnej dostojności.
Zajączki rozpoczęły uroczystość patetycznie - wierszem pt. "11 listopada" L. Wiszniewskiego, następnie grupa Mądre Sówki przedstawiła nam mini-recital pt."Co to jest niepodległośc?". Występ był bardzo wzruszający...Ktoś nawet ocierał łzy ...
Wiewiórki uświetniły uroczystość energicznie i z przytupem zaśpiewaną piosenką "Morze, nasze morze". Przypomnieli nam, kto strzegł i strzeże naszego Bałtyku. Dwie najmłodsze grupy na razie przyglądały się swoim starszym kolegom
i koleżankom,bo dla nich tematyka niepodległościowa jest jeszcze zbyt abstrakcyjnym tematem :)Byli jednak przygotowani: machali malutkimi flagami a na koszulkach mieli biało-czerwone kotyliony.

Na koniec całe przedszkole BIŁO REKORD NIEPODLEGŁEJ!
O godz. 11.11., dzieci,personel obsługi,dyrekcja
i nauczyciele odśpiewali uroczyście 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".
Dziękujemy wszystkim za uświetnienie tego ważnego wydarzenia swoim talentem i obecnością.
A Tobie, nasza kochana Ojczyzno, życzymy następnych 100, 200, 1000 lat niepodległości
i wolności. Babciom, dziadkom, prababciom i pradziadkom i wszystkim praprapra, którzy o naszą niepodległość walczyli, z całego serca DZIĘKUJEMY, bo dzięki NIM Polska dzisiaj jest niepodległa.

wpis edytowano 2018-11-09, 14:13
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.