Urodziny Książkowego Misia, 13-14.10.2014 undefined

Urodziny Książkowego Misia, 13-14.10.2014

W dniach 13 – 17 października świętowaliśmy w naszym Przedszkolu Urodziny Książkowego Misia. Uroczystość poprowadziły nauczycielki: p. Sylwia Gurgacz – w grupach młodszych oraz p. Elżbieta Kubacka – w grupach starszych.

W tym szczególnym dniu młodsze przedszkolaki odwiedziła pani bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej nr 153, która czytała dzieciom bajkę pt. Złotowłosa i trzy niedźwiadki. Historia trzech misiów i dziewczynki wszystkim bardzo się podobała dlatego pani bibliotekarka przekazała dzieciom z grup młodszych książki przedstawiające historię wybranego misia książkowego do czytania przez panie nauczycielki lub rodziców w ciągu całego tygodnia.

Po spotkaniu z panią bibliotekarką dzieci z grup I-IV wzięły udział w zabawach muzyczno – ruchowych prowadzonych przez panią Sylwię Gurgacz. Wszystkie zabawy wiązały się z naszymi głównymi bohaterami – misiami. Przedszkolaki na chwilę zamieniły się w małe niedźwiadki, które za pomocą ruchu, mimiki twarzy, gestów pokazały spacer niedźwiadków po lesie, zbieranie przez nich miodku, ucieczkę przed rozzłoszczonymi pszczołami oraz słodki sen po miodowej uczcie.
Przedszkolaki zatańczyły również taniec wesołych misiów zadowolonych ze wspólnej zabawy.

Starsze przedszkolaki uczestniczyły w zabawach poprowadzonych przez p. Elżbietę Kubacką.
Przedszkolaki rozwiązywały ilustrowane oraz muzyczne zagadki dotyczące książkowych misiów. Ponadto słuchały fragmentów książek czytanych przez nauczycielkę p. Kingę Kurczek, wolontariuszkę Evę oraz Krzysia Trębacza – przedszkolaka z grupy V. Na zakończenie przedszkolaki miały zadanie do wykonania. Każda grupa otrzymała zestaw puzzli do ułożenia. Po ich ułożeniu przedszkolaki kolorowały postaci bajkowych misiów oraz rysowały prezenty dla misiów z okazji ich święta.

Kolejna uroczystość już za rok. Do zobaczenia!

Serdecznie dziękujemy: mamie Kamili Zięciny (gr.I), tacie Liliany Oracz (gr.I), Krzysztofowi Trębaczowi (gr.V), mamie Olgi Tomczyk (gr.V), pani Kindze Kurczek – nauczycielce pracującej w naszym Przedszkolu w gr.VI, mamie Franciszka Kutek (gr. VI), mamie Gabrieli Iwulskiej (gr. VI), mamie Michała Sawczaka (gr.VII), mamie Małgorzaty Sanickiej (gr.VII), mamie Mai Turczyk (gr.VII), Mai Affeltowicz oraz jej mamie (gr.VIII), mamie Julii Draus (gr.VIII), mamie oraz siostrze Bruna i Szymona Tomkowicza (gr. V oraz gr. IX), a także pani Evie Schittenhelm - wolontariuszce pracującej w naszym Przedszkolu i pani Jadwidze Więcławek – bibliotekarce ze Szkoły Podstawowej nr 153 w Krakowie za czytanie dzieciom z okazji Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia.

Dziękujemy także rodzicom z grupy II za przygotowanie dla Smerfów słodkiego poczęstunku.

Sylwia Gurgacz
Elżbieta Kubacka