USTAENIA Z ZEBRANIA OGÓLNEGO Z RODZICAMI Z DNIA 12.09.2019

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE NA ZEBRANIU OGÓLNYM, KTÓRE ODBYŁO SIĘ 12.09.2019 r. ZGODNIE Z WOLĄ WIĘKSZOŚCI RODZICÓW PODJĘTO NASTĘPUJĄCE USTALENIA:

1.Zakupione zostaną dla dzieci pakiety edukacyjne, których ceny przedstawiają się następująco:
pakiet pięciolatka 124,00 zł
pakiet czterolatka 88,00 zł
pakiet trzylatka 78,00 zł
karty pracy do religii 10,00 zł

2.Składka na ubezpieczenie wynosi 24,00 zł

3. Składka na wyprawkę wynosi 35,00 zł
Wszystkie wyżej wymienione opłaty należy uregulować w terminie do 20.09.2019 r.

4.Składka na Radę Rodziców wynosi 30,00 zł. Wpłaty należy dokonać do końca grudnia 2019 r.

PONADTO RODZICE POWINNI :
1.Dokonywać w wyznaczonym terminie opłat za przedszkole /tzn. do 5-ego dnia następnego miesiąca lub w terminie wskazanym na ogłoszeniu/. Opłaty przyjmują pomoce nauczyciela w każdej grupie oddzielnie.

2.Podać aktualne numery telefonów kontaktowych.

3.Zgłaszać dzieci nieobecne telefonicznie do 8:00.

4.Pozostawiać chore dzieci w domu.

5.Uzupełnić dane osób upoważnionych do przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola. Zgodnie ze statutem i regulaminem osoba upoważniona musi być pełnoletnia. Dopuszcza się w szczególnie uzasadnionych przypadkach upoważnienie osoby, która skończyła 13 lat.

6.Przyprowadzać i odbierać dzieci w godzinach zadeklarowanych w umowie.
Przekraczanie czasu wiąże się z dodatkowymi opłatami.

7.Zapoznać się z regulaminem przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola, rocznym planem pracy przedszkola, podstawa programowa wychowania przedszkolnego, systemem motywacji przestrzegania ustalonych zasad kontraktu grupowego udostępnianych przez nauczycieli wychowawców.

8.Zapisać numer telefonu do przedszkola : 29 76 15 051

9.W każdy piątek zabierać ręcznik do prania.

10.Przynieść w ramach dobrowolnej pomocy na rzecz przedszkola jedno opakowanie papieru toaletowego, paczkę chusteczek higienicznych /wyciąganych z pudełka/ mydełko w płynie antyalergiczne oraz papier xero oraz teczkę z gumką/.

11.Zapewnić dziecku ubranie na przebranie na wypadek zmoczenia / pozostawić na półce w szatni i podpisać /.

12.Ubierać dzieci warstwowo na "cebulkę".

13.Raz w miesiącu będą organizowane dla dzieci bezpłatne przedstawienia teatralne w wykonaniu objazdowych grup artystycznych.

14. Raz w miesiącu dzieci będą uczęszczać na zajęcia muzyczne organizowane przez AGENCJĘ ARTYSTYCZNĄ "MAT" z Olsztyna w Szkole Podstawowej w Goworowie. Koszt zajęć około 5 zł.

15. WAŻNE! Zawsze w trakcie przerw świątecznych dla szkół, ferii zimowych itp. w przedszkolu będzie zawieszana lista dzieci nieobecnych we wskazanym w ogłoszeniu terminie. Informacja ta będzie niezbędna dla ustalenia dyżurów dla nauczycieli w przypadku zmniejszonej liczby dzieci. W tym czasie nauczyciele będą korzystać z urlopów z uwagi na pracę przedszkola w czasie wakacji.

16. Miesiąc sierpień 2020 roku jest miesiącem dyżuru wakacyjnego dla naszego przedszkola. W lipcu 2020 r. dyżur wakacyjny będzie organizowany w grupie przedszkolnej w Szczawinie. Nabór na dyżur wakacyjny będzie organizowany w miesiącu czerwcu.

17.WAŻNE! Dzieci nie przynoszą do przedszkola własnego picia i jedzenia i nie zostawiają na półkach w szatni.

18.W ramach nowatorskich rozwiązań edukacyjnych w przedszkolu realizowane są :
- "Dzień Zosi Samosi" dla grupy "SKRZATY"
- "Poczytajmy razem mama słowa ja obrazek" dla wszystkich dzieci.
- "Nazywanie Świata – Odimienna Metoda Nauki Czytania" dr Ireny Majchrzak

19. Poniedziałek jest "Dniem zabawki". Tego dnia dzieci mogą przynieść swoją zabawkę z domu do zabawy w przedszkolu.

20.W przedszkolu obchodzone są urodziny dzieci. Szczegóły dotyczące tego dnia ustalają wychowawcy grup w porozumieniu z rodzicami.

21.Do wychowawcy grupy należy podać ważne informacje dotyczące indywidualnych potrzeb dziecka dotyczących m.in. diet itp.

Dziękujemy!

Wiesława Wasilewska