UWAGA, BARSZCZ SOSNOWSKIEGO undefined

UWAGA, BARSZCZ SOSNOWSKIEGO

W poprzednim tygodniu w nawiązaniu do Apelu w sprawie usuwania Barszczu Sosnowskiego Urzędu Gminy Kłaj, w naszym przedszkolu realizowane były zadania mające na celu edukację dzieci, oraz przypomnienie rodzicom o niebezpieczeństwie jakie wynika z kontaktu, z bardzo niebezpieczną rośliną jaką jest Barszcz Sosnowskiego.

Podczas pogadanki przedszkolaki dowiedziały się
• jak wygląda Barszcz Sosnowskiego, porównywały jego wygląd z innymi roślinami
• dlaczego jest niebezpieczny,
• gdzie rośnie,
• jakie są objawy oparzenie barszczem Sosnowskiego oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej
" Stop - niebezpieczna roślina".

Na podsumowanie zajęć dzieci przygotowały prace
plastyczną przedstawiającą Heracleum sosnowsky (Barszcz Sosnowskiego), która uzupełnia przygotowaną dla rodziców tablicę informacyjną. Każdy przedszkolak zabrał również do domu specjalnie przygotowaną broszurkę, aby każdy z domowników miał szansę na zapoznanie się z najważniejszymi informacjami.
Małgorzata Prochwicz