VII Konkurs Recytatorski

VII Konkurs Recytatorski "A to Polska właśnie...".

Dnia 15 maja 2018 roku odbył się pierwszy etap konkursu recytatorskiego rokrocznie organizowanego przez nasze przedszkole. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe. Pierwszą tworzyły dzieci 3 oraz 4 letnie, drugą 5 - 6 letnie. Zadaniem przedszkolaków była recytacja wiersza dotyczącego polskiej przyrody, zagadnień patriotycznych, historii Polski, kultury, Polaków zasłużonych dla Ojczyzny lub innej tematyki związanej z naszym krajem. Do Pań Wychowawczyń wpłynęło 14 zgłoszeń. Komisja konkursowa w składzie: p. Grażyna Rząd - dyrektor przedszkola, p. Alina Kasztelewicz - kierownik biblioteki w Sobowie, p. A. Orłowska - przedstawicielka Rady Rodziców, oceniała recytację wierszy uwzględniając m. in. interpretację utworu, zgodność wiersza z tematyką, ogólny wyraz artystyczny oraz poprawność wymowy. Po burzliwych obradach jury ogłosiło werdykt:
W kategorii 3-4 latków I miejsce zajął Staś Korycki, II miejsce - Jaś Korycki, III miejsce - Marysia Grabka.
W kategorii 5-6 latków I miejsce zajęła Ania Gawrońska, II - Hania Laskowska, III - Hubert Zioło.
Wszystkie dzieci otrzymały nagrody niespodzianki: książki, dyplomy oraz czekolady.
Laureatka I miejsca Ania Gawrońska będzie reprezentować nasze przedszkole w kolejnym etapie konkursu - Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 5 czerwca w naszym przedszkolu. Koordynatorami pierwszej części konkursu były: Sylwia Rachwalska oraz Magdalena Mazurek.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia w kolejnym etapie!