W czasach rycerskiego grodu undefined

W czasach rycerskiego grodu

04. października 2017 r. ośmioro dzieci z naszego przedszkola (z grup integracyjnych IIA i IV B), wybrało się na niezwykły spacer po Wrocławskim Rynku- szlakiem rycerskiego grodu. Spacerowaliśmy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 45 oraz uczniami
z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych (w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego).
"Projekt "W czasach rycerskiego grodu" dotyczył integracji dzieci z różnych środowisk. Miał na celu uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, odkrywanie jego wewnętrznego bogactwa oraz rozbudzanie empatii poprzez współpracę, przełamywanie barier i stereotypów związanych z ludźmi niepełnosprawnymi".
W drużynach złożonych z przedstawicieli różnych szkół, dzieci rozwiązywały kolejne zadania związane z historią naszego miasta: koło Pręgierza trafiały do celu; dowiedziały się czemu we Wrocławiu "wóz może jechać nad wozem"; układały herb miasta, a na Placu Solnym ważyły sól, a także sprawdzały czy wspólnie obejmą "Wrocławską Małgosię".
Radosne miny, mimo porannego chłodu, mówiły same za siebie… na pamiątkę uczestnicy otrzymali pamiątkowe opaski, dyplomy i sportowe upominki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie do udziału w projekcie
Marta Hold-Łukasik