W dniach zadumy pamiętamy i wspominamy undefined
Wszystkich Świętych

W dniach zadumy pamiętamy i wspominamy

W tym roku pożegnaliśmy śp. Zofię Lipińską, długoletniego nauczyciela, wychowawcę i dyrektora Przedszkola Nr 1 w Wieruszowie.
Każde pożegnanie, a szczególnie to ostatnie, skłania do zadumy i refleksji.
Pani Zofia Lipińska pełniła funkcję kierowniczą przez większość swojego życia zawodowego.
W 1964r. została dyrektorem Przedszkola mieszczącego się w drewnianym budynku usytuowanym
obok Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie.
Od 1967r., kiedy został oddany do użytku nowy budynek obecnego Przedszkola przy ul. Dąbrowskiego, Pani Zofia została powołana na stanowisko dyrektora. Funkcję tę sumiennie pełniła do końca sierpnia 1989r. odchodząc na zasłużoną emeryturę.
Pani Zofia była oddanym pedagogiem. Zawsze pogodna, uśmiechnięta ale i wymagająca. Służyła radą i pomocą nie tylko dzieciom, rodzicom ale i swoim współpracownikom, szczególnie młodym, rozpoczynającym swoją karierę zawodową nauczycielom.
Za wyniki swojej pracy była wielokrotnie nagradzana, ale największa nagroda, to szacunek i wdzięczność wychowanków i współpracowników.
Z Przedszkolem związana byla również po zakończeniu pracy zawodowej. Odwiedzała nas niezawodnie jako gość wielu uroczystości przedszkolnych.
Pełni wdzięczności, zapewniamy, że na zawsze pozostanie Pani w naszej pamięci.

Karolina Łakomiak
02.11.2017