Relacje

Subskrybuj
W fantastycznym świecie filmowych baśni czyli o

W fantastycznym świecie filmowych baśni czyli o "Vaianie" i "Krainie lodu"W ramach tegorocznego „Tygodnia bibliotek” zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki w Kłaju na spotkanie z panią Weroniką Śliwiak - poetką, felietonistką, literaturoznawcą. Myślą przewodnią naszego spotkania były adaptacje znanych baśni.

"Zerówka" poznała polinezyjskie baśnie i legendy, do których ilustracją były animowane przygody księżniczki „Vaiany”. Dzieci obejrzały pokaz slajdów, wysłuchały fragmentów maoryskiej legendy o przygodach dziewczynki, która wyruszyła w niebezpieczną misję przez ocean razem z potężnym półbogiem Maui, by zmierzyć się z potworami i wszechwładną boginią Te Fiti. Na koniec każde dziecko kolorowało postaci występujące w tej legendzie.

Natomiast pięciolatki zostały wprowadzone przez Panią Weronikę w fantastyczny świat baśni „Królowa Śniegu” H.H. Andersena. Dzieci dowiedziały się jak dawniej przekazywano opowieści i legendy następnym pokoleniom. Najmłodsi porównywali duńską baśń z filmem dla dzieci „Kraina lodu”, wymieniali występujących tu i tam bohaterów a na koniec malowali swoje ulubione bajkowe postacie.
wpis edytowano 2017-05-09, 22:42
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.