W GRODZIE KRAKA undefined

W GRODZIE KRAKA

Projekty edukacyjne "W grodzie Kraka", zgodny z nową podstawą programową, w którym w listopadowe przedpołudnie uczestniczyły przedszkolaki z grupy 1, składał się z trzech 30-minutowych modułów zajęciowych:
•prelekcji, czyli interaktywnego pokazu, podczas którego dzieci zdobywały i utrwalały wiedzę
•warsztatów, w trakcie których tworzyły konstrukcje smoków z klocków LEGO w małych zespołach
•zabawy, czyli działań w interaktywnej strefie edukacyjno-rozrywkowej.
Zorganizowane tak zajęcia w Klockolandzie , wspierały za pewne rozwój dziecka, a budując
w grupach dzieci uczyły się współpracy i ćwiczyły umiejętności podejmowania działań; rozwijając zainteresowania techniczne oraz zdolności konstrukcyjne.
Zabawa wiązała się z doskonaleniem motoryki i zaspokajaniem potrzeby ruchu.
Dzięki projektowi "W Grodzie Kraka" dzieci poznały ciekawe fakty z historii Krakowa. Wyruszyły w niezapomnianą podróż przez różne zakamarki królewskiego miasta. Przypomniały sobie kim są gołębie na rynku oraz dlaczego wieże kościoła mariackiego są różnej wysokości.
Podczas warsztatów zbudowały również legendarnego smoka z klocków LEGO.
Oby tylko nie wypił całej wody z Wisły…
Wiola Jadach