"W karnawale same bale" zabawa w zakliczyńskim przedszkolu

Zgodnie z tradycją zabaw i bali karnawałowych odbywających się do Środy Popielcowej – dnia 9 lutego w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Zakliczynie odbył się "Bal Pasiastych" w którym brały udział dzieci i panie wychowawczynie: mgr K. Kubik i mgr B. Witkowska ubrane w paski. Dzieci włączyły się w pomoc przy dekorowaniu Sali na bal w serpentyny i baloniki a w trakcie balu chętnie uczestniczyły w zabawach: "Kłębek Przyjaźni", "Taniec z balonikiem", "Taniec na gazecie", "Ugryź jabłko", "Krzesełka". Ochoczo włączyły się w zabawy ze śpiewem: "Kaczuszki", Stary niedźwiedź mocno śpi", "Mam chusteczkę haftowaną", "Boogi-Woogi". W przerwie balu dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek a na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w balu pasiastych. Serdecznie dziękujemy p. Tadeuszowi Malikowi za oprawę muzyczną balu.

Katarzyna Kubik, Bożena Witkowska
02.05.2012