W świecie pszczół undefined

W świecie pszczół

Dzisiaj nasze przedszkolaki brały udział w warsztatach pszczelarskich dla dzieci. W czasie zajęć dzieci dosłownie zaglądały do świata pszczół. W przeszklonym ulu wyszukiwały królowej, którą rozpoznać mogły po zielonej kropce na głowie i długim odwłoku.
Przedszkolaki miały możliwość poznania pszczelarskiego fachu, ale przede wszystkim zwyczajów najbardziej potrzebnych Ziemi owadów.
Słuchacze oglądali plastry pszczele, wnętrze pszczelego ula, wszystkie najbardziej potrzebne w pszczelarstwie narzędzia, mogli również obejrzeć i założyć na siebie stroje dawnego bartnika i współczesnego pszczelarza. Gwoździem zajęć był jednak szklany ul, w którym dzieci zobaczyły rój żywych owadów przy pracy. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał dyplom Młodego Pszczelarza.

Po zajęciach dzieci wykonały rysunki, na których roiło się od pszczół. Następnie starszaki udały się na jesienny spacer w poszukiwaniu kolorowych liści z różnych gatunków drzew, które rosną w okolicy przedszkola.

W załączniku znajdują się zdjęcia z zajęć.
Wieslawa Dudek