W świecie pszczół undefined

W świecie pszczół

14 listopada, na zaproszenie wychowawczyni, odwiedziła zerówkowiczów pani Teresa Ruta, która od wielu lat zajmuje się pszczelarstwem. W bardzo serdecznej atmosferze opowiadała dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci poznały etapy rozwoju pszczoły, organizację życia pszczół, hierarchię i podział zadań w ulu. Dowiedziały się jaką rolę w ulu pełni królowa, kim jest truteń i robotnica.
Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza (ubranie, podkurzacz, ramkę). Pani Teresa mówiła również o różnych rodzajach miodu oraz jego właściwościach leczniczych. Smak miodu poznały wszystkie dzieci.
Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Było ono integralną częścią omawiania bloku tematycznego: "Idzie zima" związanego z tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy.
15.11.2012
Marzena Wozińska