"W tajemniczym Czarnym Lesie" - edukacja leśna w przedszkolu undefined

"W tajemniczym Czarnym Lesie" - edukacja leśna w przedszkolu

Wraz z rozwojem cywilizacji degradacji ulegają rozmaite ekosystemy. Aby Ziemia nadawała się do życia, uczymy nasze dzieci żyć w zgodzie z przyrodą. Publiczne Przedszkole w Drezdenku od wielu lat prowadzi edukację leśną po to, by intuicyjne, pozytywne nastawienie przedszkolaków do przyrody stało się zachowaniem świadomym.

Przez kontakt ze światem roślin i zwierząt wszechstronnie ich wychowujemy – rozwijamy umysłowo i emocjonalnie, budzimy potrzeby estetyczne i społeczne, wyrabiamy sprawność fizyczną i kształcimy umiejętności. Doświadczenia uzyskane w kontaktach z przyrodą wywołują u nich różnorodną aktywność.

W tym roku szkolnym jako efekt współpracy nauczycielki przedszkola Pani Aliny Michalak i rodzica Pani Katarzyny Jenek wydana została książka edukacyjna dla dzieci "W tajemniczym Czarnym Lesie".

Jej promocja (09.02.2013)zaplanowana została w ten sposób, by zintegrować środowiska zajmujące się wychowaniem, edukacją i zdrowiem dzieci, pokazać aktywne metody pracy nawiązujące do tematyki przyrodniczej oraz zachęcić dzieci i rodziców do edukacji leśnej. Naszą intencją jest też udostępnienie książki innym nauczycielom.
26.02.2013
Alina Michalak