WALENTYNKI undefined

WALENTYNKI

15 lutego w naszym przedszkolu był dniem Walentynkowym. Dzieci miały za zadanie przyjść ubrane na czerwono. Panie również.
W każdej grupie odbyły się zajęcia i zabawy skupione wokół "Walentynek".
Najpierw odczytaliśmy wiersz pt. "Walentynki", a następnie dzieci zostały zapoznane ze zwyczajami walentynkowymi, historią i tradycjami obchodzenia dnia Św. Walentego. Rozmawialiśmy o miłości i uczuciach jej towarzyszących, o tym, jak można okazywać miłość bliskim osobom, nie tylko od święta. Dzieci wykonały ozdobne czerwone serduszka, które zabrały do domu aby obdarować nimi rodziców jako osoby, które najbardziej kochają. Tańczyliśmy przy znanych i lubianych utworach. Przedszkolaków odwiedził Walentynowy listonosz. Emocje były duże. Dzień upłynął w miłej, radosnej atmosferze.
Poniżej – fotorelacja.

Opracowanie: Dorota Józwik