Walentynki u Wesołych Skrzatów undefined

Walentynki u Wesołych Skrzatów

Walentynki cieszą się coraz większą popularnością, także wśród dzieci. Przedszkolaki z wielką radością wycinają papierowe serca i wykonują walentynkowe laurki.
Dlatego też i w grupie Wesołych Skrzatów chcieliśmy ten dzień uczcić.

W piątek, 14 lutego, nie można było się nudzić. Najpierw Wesołe Skrzaty odwiedziła Pani Iwona Nowak – Gancarz, Dyrektor SP im. Noblistów Polskich w Niemicy i opowiedziała dzieciom o szkole, do której niebawem będą uczęszczać. Tego dnia obchodziliśmy urodziny Milenki i Krystiana, a następnie odbyły się zabawy Walentynkowe.

Najpierw dzieci dowiedziały się skąd wzięła się tradycja zwyczaju walentynkowego, następnie rozmawiały z wychowawcą o okazywaniu miłości bliskim i odpowiadały na pytanie: Co to jest miłość? Po poważnych rozważaniach przystąpiliśmy do zabaw przy muzyce. Dzieci bawiły się w kręgu w "Serduszko", szukały "drugiej połówki" poprzez odnalezienie osoby mającej brakującą połowę serca. Dużo radości sprawił dzieciom "Taniec z balonem" w parach. Przedszkolaki wykonały także Walentynkowe Serduszka dla kolegi lub koleżanki z kolorowego papieru, które wrzuciły do "Walentynkowego Kuferka". Oczywiście nie obyło się bez słodkości, tym razem lizaków w kształcie serca.

Najciekawszym punktem zabawy było wręczanie Walentynek.
Wszyscy byli mile zaskoczeni, bo każdy Wesoły Skrzat otrzymał Walentynkę.

18.02.2014
Danuta Sieklucka