Walentynki w grupie III, czyli dzień dobrych uczuć undefined

Walentynki w grupie III, czyli dzień dobrych uczuć

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie. Czy warto celebrować Walentynki w przedszkolu?
Oczywiście, że tak, ale w sposób mądry, czyniąc z amerykańskiej tradycji edukacyjną ucztę.
14 lutego w naszym przedszkolu realizowaliśmy zajęcia na temat miłości, przyjaźni i wzajemnym szacunku. Przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach dydaktycznych, ruchowych oraz plastycznych.
Dzieci dowiedziały się jak wygląda prawdziwe serce człowieka i skąd wziął się jego symboliczny kształt, poznały genezę sformułowania "kochać", która bardzo je zaskoczyła.
Poznaliśmy legendę o św. Walentym i tradycje związane z Walentynkami. Nauczyliśmy się sformułowania "kocham Cię" w różnych językach. Radosnej atmosferze towarzyszyły walentynkowe akcenty w formie czerwonych serduszek.
17.02.2019
Wiola Jadach