Walentynki w Motylkach

Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkich święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi.
W naszym przedszkolu uczciliśmy Walentynki w czwartek. Zanim rozpoczęły wesołe zabawy, rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat Walentynek, dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy.
Potem były zabawy przy muzyce . Każde z dzieci zrobiło walentynkę dla kolegi lub koleżanki. To był miły akcent, który wywołał u wszystkich serdeczny uśmiech na twarzy. Walentynkowe zabawy zakończono słodkim lizakiem w kształcie serduszka. Wszystkie przedszkolaki wykonały także walentynki dla swoich najbliższych, najukochańszych osób, czyli mamy oraz taty i zabierały je wychodząc z przedszkola.