WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU undefined

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

14 LUTEGO, jak wiemy, to dzień zakochanych. Święto to przyjęło się w Polsce już wiele lat temu, a "dotarło" do nas z Zachodu. W dzisiejszych czasach również w przedszkolach obchodzimy "walentynki", jednak podejmujemy wówczas tematy związane z kształtowaniem pozytywnych postaw i zachowań dzieci. I tak ostatniego dnia ferii w naszym przedszkolu bawiliśmy się przy wspólnych pląsach i tańcach integracyjnych. Wykonywaliśmy serduszkowe kapelusze, rozmawialiśmy o zakochanych występujących w dziecięcej literaturze lub bajkach. Słuchaliśmy bajki o "Trzech świnkach" rozmawialiśmy o morale wypływającym z historii trzech świnek. Tego dnia przyjęliśmy zasadę aby kłaść szczególny nacisk na życzliwe i koleżeńskie odnoszenie się do siebie w czasie zabawi i zajęć. Mamy nadzieję, że będzie tak przez cały rok.
17.02.2014
Małgorzata Rudowicz