WALENTYNKI W PS NR 3 undefined

WALENTYNKI W PS NR 3

Okazywanie pozytywnych uczuć innym osobom niestety nie jest naszą mocną stroną. Łatwiej wychodzi nam krytykowanie i trzymanie dystansu. Dorośli czasami zbyt pochopnie i ostentacyjnie hamują spontaniczne reakcje emocjonalne dzieci.
Jako pedagodzy zdajemy sobie sprawę, że dzieci pozbawione miłości gorzej się rozwijają.
Amerykańska psychoterapeutka Virginia Satir uważała,
że "By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie.
By zachować zdrowie, trzeba ośmiu. By się rozwijać – dwunastu".
Dlatego, to sympatyczne święto jakim są Walentynki, oczywiście postrzegane nie tylko jako święto zakochanych, ale święto okazywania sobie sympatii, to znakomita okazja do uczenia otwartości na okazywanie sobie wzajemnej akceptacji, miłości, szacunku i sympatii, wdrażania do mówienia sobie przyjemnych rzeczy.
Ponieważ miłość kojarzy się z kolorem czerwonym, 14 lutego był w przedszkolu świętem tego koloru czerwonego. Przygotowując się do imprezy walentynkowej 13 lutego starszaki upiekły muffinki w kształcie serca, a maluchy wykonały prezenty dla pań pracujących w przedszkolu. Na dowód życzliwości i osłodę każdy przedszkolak otrzymał czerwonego lizaka oraz balonik w kształcie serca.

OKAZUJMY SOBIE WIĘCEJ SYMPATII KAŻDEGO DNIA.

SZCZERY UŚMIECH TO NAJKRÓTSZA DROGA DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA
Wieslawa Dudek