Warsztaty dla rodziców undefined

Warsztaty dla rodziców

Dnia 27 kwietnia odbyły się warsztaty dla rodziców zorganizowane przez p. Annę Kierakowicz - Grzona pt. "Rozwój psychoruchowy dziecka w wieku przedszkolnym" prowadzone przez p. Marzenę Wolkenstein i p. Małgorzatę Rybicką, które pracują w poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Krotoszynie. Podczas zajęć rodzice poznali aspekty rozwoju dziecka w różnych przedziałach wiekowych tj. 2-3 lat, 3-5 lat, 5-6 lat, 6-7lat; jak również aspekty w różnych sferach rozwoju dziecka. Między innymi dowiedzieli się:
- jak wspierać rozwój fizyczny dziecka,
- jak podnosić sprawność manualną,
- co wpływa na rozwój mowy i jak go wspierać,
- jak doskonalić pamięć i uwagę
- jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami dzieci
- jak wspierać rozwój emocjonalno - społeczny
W drugiej części spotkania rodzice mieli okazję nauczyć się kilku zabaw, które mogą wykorzystać bawiąc się z własnym dzieckiem. Ponadto rodzice uświadomili sobie jak trudne mogą być dla dziecka zadania do wykonania;a dla nas rodziców tak proste i oczywiste.
Zestaw zabaw przeprowadzonych podczas zajęć można pobrać w plikach do pobrania.
Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za tak liczne przybycie, czynny udział w warsztatach i miłą atmosferę. Kolejną ofertę warsztatów dla rodziców przedstawię na wrześniowym zebraniu organizacyjnym.
A. K - G.
19.05.2015