Warsztaty muzealne ,, Kraków 100 lat temu " undefined

Warsztaty muzealne ,, Kraków 100 lat temu "

We wtorek 12.03.2019 r. Strażnicy lasu udali się do oddziału Muzeum Narodowego Kamienicy Szołayskich na Placu Szczepańskim, gdzie wzięli udział w warsztatach pt. "Kraków sto lat temu." Na wstępie dzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi wyglądu miasta obecnie, a ich uwagę przyciągnęła fotografia Krakowa sprzed stu lat, na której podziwiali dorożkę.
Z ciekawością patrzyli na zabawki, które towarzyszyły dzieciom w tamtych odległych czasach. Było coś zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców czyli lalka z porcelany, pluszowy miś wypchany trocinami czy kolejka wykonana z drewna.
Dzieci mogły obejrzeć przepiękne suknie z dawnych lat jak również bogato zdobioną parasolkę czy interesujące boa, które szybciutko zostało skojarzone z wężem.
Największą radość sprawił dzieciom jednak próbnik tkanin, z których szyto różne stroje 100 lat temu, bo przecież najważniejsze jest aby móc dotknąć.
Nasza przygoda z muzeum zakończyła się wykonaniem rysunku, na którym znalazły się ulubione zabawki przedszkolaków, którymi mieliby ochotę podzielić się z dziećmi sprzed stu lat, bo one miały często tylko jedną zabawkę.
17.03.2019
Wiola Jadach