Warsztaty muzyczne, 26.10.2012 undefined

Warsztaty muzyczne, 26.10.2012

WARSZTATY MUZYCZNE

W dniu 26 października przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach muzycznych pt. "Kartki z muzycznego kalendarza – Jesień". Warsztaty przeprowadzili muzycy pracujący w "Muzycznym Laboratorium".

W trakcie spotkania dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych do muzyki poważnej, a także wypowiadały się na temat jesiennej pogody, określały nastrój muzyki i reagowały na nią gestem i ruchem. Dzieci tworzyły muzykę grając na tamburynach, marakasach oraz trójkątach i swoją muzyką odzwierciedlały elementy jesiennej pogody. Ponadto uczestniczyły w zabawie plastycznej do muzyki , w czasie które stworzyły szalik dla Pani Jesieni. Dzieci wypowiadały się także na temat przygotowania zwierząt do zimy, co stało się inspirację do zabawy muzyczno-ruchowej w czasie które poruszały się rytmicznie do muzyki.
Wszystkie dzieci pozytywnie oceniły warsztaty.

Elżbieta Kubacka
29.10.2012