Warsztaty muzyczne, Smerfy, Krasnoludki, 29.01.2013 undefined

Warsztaty muzyczne, Smerfy, Krasnoludki, 29.01.2013

29 lutego przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach muzycznych pt. "Kartki z muzycznego kalendarza – Zima". Warsztaty przeprowadzili muzycy pracujący w "Muzycznym Laboratorium".

W trakcie spotkania dzieci wypowiadały się na temat zimowej pogody, określały nastrój muzyki oraz dopasowywały ilustracje do wysłuchanych utworów muzyki poważnej. Przedszkolaki tworzyły muzykę grając na tamburynach, marakasach oraz dzwoneczkach i swoją muzyką odzwierciedlały elementy zimowej pogody. Ponadto uczestniczyły w zabawie relaksacyjnej przy muzyce, oraz plastycznej w czasie, której malowały swoje skojarzenia z wysłuchanym utworem muzycznym. W czasie zabawy muzyczno-ruchowej dzieci naśladowały taniec zabawek na balu.

Wszystkie dzieci pozytywnie oceniły warsztaty.

Elżbieta Kubacka
04.02.2013