WARSZTATY PLASTCZNE  undefined

WARSZTATY PLASTCZNE

Wychowanie plastyczne w przedszkolu odgrywa szczególną rolę, gdyż rozwija i wzbogaca możliwości artystyczne dziecka. Właściwie wybrana technika ma ogromny wpływ na zainteresowania pracą plastyczną, pobudza do twórczego działania i do ekspresji. Ekspresja jest spontaniczną wypowiedzią dziecka, umiejętnością twórczego wyrażania swoich odczuć w pracy plastycznej, jest niezaprzeczalną wartością. U dzieci ekspresja oznacza powstawanie dzieł, które są wyrazem ich możliwości i umiejętności przekształcania za pomocą obrazu własnych wyobrażeń o otaczającym świecie. .
Dla zachowania oryginalnej twórczości należy dziecku zapewnić swobodę indywidualnych sposobów wypowiadania się, zostawić wolny wybór wszystkich możliwych środków ekspresji, pozwolić na własny, każdemu właściwy styl pracy. Najważniejszą sprawą jest więc stwarzanie warunków, które pozwolą się ujawnić zdolnościom, wytwarzanie klimatu do powstawania samodzielnych, twórczych wypowiedzi, wciąganie do działania wszystkich dzieci, a zwłaszcza najmniej zdolnych, dawanie im możliwości własnej aktywności. Każde bowiem dziecko, bez względu na swoje zdolności, kiedy tworzy, jest szczęśliwe i radosne – rozwija się według własnych możliwości.
W naszym przedszkolu dnia 9.12.2013r.w ramach zorganizowanych przez panią dyr. Wiesławę Wasilewską warsztatów plastycznych,dzieci wspólnie z rodzicami pod okiem twórczyni ludowej pani Czesławy Lewandowskiej wykonywały ozdoby świąteczne.Spotkanie to przyniosło wszystkim mnóstwo miłych wrażeń, a pani Czesława Lewandowska po raz kolejny wprowadziła dzieci w świat zapomnianych ozdób z papieru.
03.01.2014
Wiesława Wasilewska