WARSZTATY TEATRALNE - "W ŚWIECIE TEATRU" undefined
Dzień Teatru

WARSZTATY TEATRALNE - "W ŚWIECIE TEATRU"

W dniu 4 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez aktorkę teatru Groteska. Na początku dzieci wraz z niezwykłym gościem przypomniały sobie podstawową wiedzę o teatrze, o pracy aktora oraz innych osób tworzących spektakl. Dowiedziały się z jakich elementów składa się spektakl teatralny, co potrzebne jest do realizacji najprostszego dzieła scenicznego, wyjaśniły znaczenie wyrazów bezpośrednio związanych z teatrem, np. garderoba, rekwizyt, scena, widownia, kurtyna, reżyser, charakteryzator, scenarzysta, scenograf, sufler itp.

Przekonały się również jak ważnym elementem w pracy aktora jest prawidłowa wymowa, wykonywały wraz z aktorką ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe, dykcyjne. Niezwykły gość zaprezentował przedszkolakom różnego rodzaju lalki teatralne, maski, stroje, które można było obejrzeć, dotknąć, przymierzyć, wypróbować.

Dzieci dowiedziały się czym różnią się od siebie i w jaki sposób na scenie poruszają się lalki teatralne np.: marionetka, kukiełka, pacynka czy Hawajka. Wraz z aktorką tworzyły krótkie scenki teatralne, wykorzystując rekwizyty przywiezione przez miłego gościa. Każde dziecko miało możliwość wziąć czynny udział w zajęciach i wykazać się swoimi umiejętnościami aktorskimi.
23.03.2013
Paulina Bróg