Warsztaty w MDK "Koszutka" undefined

Warsztaty w MDK "Koszutka"

W jesienne przedpołudnie 29.10 grupa "Motylki" wybrała się do Miejskiego Domu Kultury "Koszutka" na warsztaty pt. "I włos mu się na grzbiecie zjeżył". Dotyczyły one strachu, który często bywa wyolbrzymiany. Na początku przedszkolaki miały za zadanie wyobrazić sobie, jak może wyglądać strach i narysować go. Potem opowiadały o tym, co dzieje się z niektórymi częściami naszego ciała, kiedy się boimy. Następnie dzieci wysłuchały bajki S. Grabowskiego i M. Nejmana pt. "Wilczy apetyt" (fragment "Przygód kota Filemona"), do którego pasuje powiedzenie "Strach ma wielkie oczy". Kolejnym zadaniem dla przedszkolaków było rozpoznanie odtwarzanych z płyty dźwięków i zdecydowanie, czy są one przyjemne, czy nieprzyjemne dla ucha. Na końcu dzieci mogły wykonać z dostępnych materiałów własnego kotka. Jako prezent każde z nich otrzymało również "ruchomego" kotka. W drodze powrotnej do przedszkola "Motylki" pobawiły się przez chwilę na pobliskim placu zabaw. To był dzień pełen wrażeń!
19.11.2013
Anna Bielaś