Warsztaty wędkarskie undefined

Warsztaty wędkarskie

7.02.2019 r. przedszkolaki z grupy "Słoneczka" zgłębiały tajniki wędkarstwa, dzięki uprzejmości panów z PZW Koło Gorlice, którzy opowiadali o swoim hobby.
Podczas warsztatów przedszkolaki dowiedziały się, że bardzo ważną rzeczą potrzebną przy wędkowaniu jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt: wędki, haczyki kamizelki, spławiki. Każdy mógł się przekonać, ile waży wędka i czy łatwo jest złowić rybę.
Z dużym zaciekawieniem oglądano prawdziwy ząb rekina oraz modele wybranych ryb. Dzieci miały też możliwość przymierzy kamizelki wędkarski oraz schronić się w olbrzymim namiocie.
Zorganizowane warsztaty były doskonałą okazją do utrwalenia zasad bezpieczeństwa podczas przebywania w pobliżu zbiorników wodnych.
Na zakończenie warsztatów nasi goście podarowali dzieciom gipsowe rybki, które później pomalowano farbkami.
09.02.2019
Maria Majewska