Warsztaty z pierwszej pomocy, Pszczółki, Biedronki i Podróżnicy, 16 III 2018 undefined

Warsztaty z pierwszej pomocy, Pszczółki, Biedronki i Podróżnicy, 16 III 2018

W piątek, 16 III 2018 w grupie Pszczółek, Biedronek i Podróżników miały miejsce warsztaty z pierwszej pomocy. Do przedszkola przyjechała Pani Ratownik, która udzieliła dzieciom bardzo ważnych wskazówek dot. pomagania innym w sytuacjach zagrożenia. Przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe, dowiedziały się jak pomóc komuś kto nie oddycha, co zrobić w przypadku zakrztuszenia, złamania kończyny, otarcia, krwotoku z nosa oraz sprawdziły co znajduje się w apteczce pierwszej pomocy. Podczas spotkania dzieci mogły poczuć się jak mail ratownicy. Na początek uczyły się układać siebie nawzajem w tzw. "pozycji bezpiecznej". Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonywany na fantomie, po którym przedszkolaki mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Nasze dzieciaki bardzo dobrze się spisały!

Katarzyna Gut
Sylwia Gurgacz