Wesołe diabełki, Mikołaj i ,,Pszczółki" undefined

Wesołe diabełki, Mikołaj i ,,Pszczółki"

Mikołajkowe spotkanie w grupie ,,Pszczółek" (4-5 latki) z Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie było bardzo udane. Najpierw podczas śniadania odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica z Wieruszowa, którzy obdarowali dzieci upominkami i uśmiechami. Dziękujemy!
Potem dzieci przygotowywały się na spotkanie z wyczekiwaną przez cały rok postacią- ukochanym Mikołajem. Najpierw trzeba było wykonać zadanie matematyczne związane z Mikołajem, a potem wykazać się umiejętnościami koncentracji uwagi podczas zabawy szklanym dzwoneczkiem (podawanie dzwoneczka tak, by nie wydał dźwięku). Następnie dzieci wysłuchały bajki ,,Choinka", w której występował Dziadek Mróz (odpowiednik Mikołaja). Wtedy pod drzwiami pojawiły się pięknie wykonane rózgi i ... wesołe diabełki, które w sposób humorystyczny przypomniały przedszkolakom zasady zachowywania się. Diabełki rozdały rózgi i pozwoliły wyściskać się uradowanym dzieciom.
Nadszedł czas na wyczekiwanego Mikołaja, który pojawił się w sali w towarzystwie diabełków i zadziwiał dzieci żartobliwymi słowami i zachowaniem. Po rozmowie z dziećmi i wysłuchaniu przygotowanej części artystycznej, w której ,,Pszczółeczki" przyrzekły być grzecznymi, Mikołaj rozdał dzieciom prezenty. Dzieci odprowadziły świętego do drzwi, zapraszając go w następnym roku.
Wychowawczyni grupy dziękuje rodzicom- paniom diablicom - pani Ewelinie Jaroch i Magdalenie Kopij za zaangażowanie i uatrakcyjnienie spotkania z Mikołajem.
07.12.2013
Urszula Kołodziejczyk