Wesołe Jedyneczki na podium Konkursu " Złota Kantyczka 2019" undefined

Wesołe Jedyneczki na podium Konkursu " Złota Kantyczka 2019"

Zespół "Wesołe Jedyneczki " z Przedszkola Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach tworzy grupa najbardziej uzdolnionych muzycznie przedszkolaków . Dzieci śpiewają, grają na różnych instrumentach, nie tylko perkusyjnych, ale na fletach, dzwonkach chromatycznych, diatonicznych czy ksylofonie. Bardzo przykładają się do gry i do ćwiczeń. Dodatkową motywacją jest dla nich możliwość zaprezentowania się na scenie czy udział w konkursach. Udział w Festiwalu "Złota Kantyczka" należy już do tradycji zespołu. W ubiegłym roku zespół zdobył na nim również I miejsce, w 2019 III, a w 2017 II. Do tradycji zespołu należy także udział w przeglądzie Śląskie Śpiewanie w Koszęcinie organizowane przez zespół Pieśni i Tańca Śląsk, na którym dzieci kilkakrotnie zdobyły I nagrodę. Oprócz tego występują podczas uroczystości przedszkolnych, lokalnych czy miejskich.

Zespół wokalno –instrumentalny "Wesołe Jedyneczki" powtórzył sukces z ubiegłego roku i zdobył kolejne I miejsce na XVII Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Złota Kantyczka" w Jaworznie. W tym roku w przesłuchaniach wzięło udział 158 wykonawców. Zespół wykonał dwie pastorałki: "Lulaj Go Matko lulaj" i "Przylecieli aniołkowie" oraz kolędę "Gdy się Chrystus rodzi". Jury doceniło zarówno zdolności wokalne naszych solistek, jak i umiejętność gry na różnych instrumentach.Dzieci otrzymały nagrodę dla całego przedszkola, która odebrały podczas koncertu laureatów. Zespól tworzy grupa najbardziej uzdolnionych muzycznie przedszkolaków . Oprócz występu na festiwalu "Wesołe Jedyneczki" zaśpiewały i zagrały w przedszkolnym przedstawieniu jasełkowym, które można było zobaczyć w grudniu w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Brzezince oraz w Domu Pomocy Społecznej w Brzezince.
Renata Szandar