"Wesołe Skrzaty" na XI Turnieju Sportowym Przedszkolaków w Ostrowcu undefined

"Wesołe Skrzaty" na XI Turnieju Sportowym Przedszkolaków w Ostrowcu

"Sześciolatki na sportowo" - pod takim hasłem 12 czerwca
w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu odbył się
XI Turniej Sportowy Przedszkolaków.

Naszą placówkę godnie reprezentowały dzieci z grupy "Wesołe Skrzaty".
W skład naszej sześcioosobowej drużyny wchodzili: Daria Gryciuk, Iga Hencel, Zuzanna Kania, Filip Drozd, Krystian Zagajewski i Jakub Sazon.

Przedszkolaki rywalizowały w turnieju z drużyną dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy i drużyną dzieci z Przedszkola w Ostrowcu.

Celem turnieju było:
1. Propagowanie różnych form aktywności zabawowych.
2. Wyzwalanie radości, zadowolenia, satysfakcji poprzez udział w zabawach i grach ruchowych.
3. Rozwijanie sił motorycznych tj. siły, szybkości, wytrzymałości, koordynacji, skoczności i gibkości.
4. Doskonalenie umiejętności współdziałania w zespole.
5. Promowanie działalności przedszkola.

Zaproszonych gości, uczestników turnieju wraz z opiekunami oraz kibiców powitała pani dyrektor Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Ostrowcu - Barbara Chylewska. W trakcie przygotowań drużyn do turnieju wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej mogli obejrzeć pokaz czirliderek z Zespołu Szkół w Ostrowcu. Sportową imprezę poprowadziła pani Grażyna Jarosz, nauczycielka w Przedszkolu w Ostrowcu.

Trzy sześcioosobowe drużyny oraz ich opiekunowie – wychowawcy grup, a także dyrektorowie placówek, zmierzyli się w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych, m. in. bieg z pałeczką sztafetową, przenoszenie piłki z obręczy do obręczy, marsz "na stopkach", ślizg na ławeczce gimnastycznej, skoki na dużych piłkach, bieg z woreczkiem na głowie.

"Wesołe Skrzaty", reprezentujące w turnieju nasze malechowskie przedszkole, wykazywały się niemałą sprawnością. Wszyscy pokazali, że towarzyszyła im ogromna wola walki, świetna kondycja, postawa fair play i spełniona chęć dobrej zabawy! Było to wydarzenie sportowe, w którym każda drużyna pokazała, że stać ją na wiele.

Taki sportowy turniej to dla dzieci wielkie przeżycie a zarazem wspaniała emocjonująca zabawa. Emocje udzielały się wszystkim – biorącym udział w konkurencjach i tym, którzy energicznie kibicowali, wspierając uczestników okrzykami i oklaskami zagrzewającymi do walki. "Wesołe Skrzaty" dzielnie kibicowały swojej drużynie wykrzykując: Przedszkolaki z Malechowa to drużyna jest bojowa! oraz Wiwat Skrzaty! Wiwat ruch! W zdrowym ciele zdrowy duch!!!

Wszystkie dzieci biorące udział w turnieju okazały się wspaniałymi sportowcami i dlatego jednogłośnie każda z drużyn zdobyła ex aequo I miejsce! Każdy rywalizujący zespół otrzymał nagrody dla Przedszkola oraz słodycze, z czego dzieci bardzo się ucieszyły. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia.

Niespodzianką turnieju był występ Janusza Chomontka – polskiego sportowca, wielokrotnego rekordzisty Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. Sportowiec zafundował dzieciom nie lada atrakcję prezentując świetny pokaz żonglerski piłkami.

Wszystkim uczestnikom turnieju sportowego serdecznie gratulujemy wspaniałej sportowej postawy!

12.06.2014
Danuta Sieklucka