WIECZÓR BAJEK  undefined

WIECZÓR BAJEK

W czwartek 17 maja 2013 roku w godzinach popołudniowych po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się "Wieczór z bajką". Już trzy tygodnie wcześniej pani Kasia z gr IV i pani Basia z gr. III zaprosiły rodziców i dzieci do udziału w tym magicznym wieczorze.

Przedszkolna scena gotowa była na aktorów już od samego rana. Wybiła godzina 17:00 zgasły wszystkie światła, zaczarowani magiczną atmosferą na widowni zasiadły nasze przedszkolaki ze swoimi rodzicami. Po krótkim przywitaniu rozpoczęło się przedstawienie w wykonaniu rodziców, absolwentów i nauczycieli Miejskiego przedszkola Nr 8 pt."Ambaras w bajkowym lesie". Na samym początku bajki Czerwony Kapturek zgubiła się w lesie i spotkała Kota w butach który podstępem zaprowadził dziewczynkę do chatki Baby Jagi. w gościnę do Baby Jagi zawitali już krasnale Królewny Śnieżki i zostali przypadkowo wsadzeni do kotła na zupę. W miedzy czasie Wilk w lesie spotkał Śnieżkę i pomyli ją z Kapturkiem a Gajowy z Jasiem i Małgosią odwiedzili Babcię. Poplątały się wszystkie bajki i wyszedł z tego niezły Ambaras - w bajkowym lesie. Widownia zachwycona była aktorami ponieważ dzieci rozpoznawały w nich swoich rodziców i panie z przedszkola. Po przedstawieniu odbyły się prezentacje wierszy i bajek przygotowane przez chętne rodziny.Dzieci kolejno występowały wspólnie z rodzicami, starszym rodzeństwem lub indywidualnie. Wszyscy aktorzy byli wspaniali, jury przyznało każdemu z uczestników pierwsze miejsce co sprawiło im wiele radości. Był też czas na różne zabawy i konkursy, a zwieńczeniem "Wieczoru z bajką" był słodki poczęstunek.

Były to wspaniałe chwile, które spędziliśmy wśród ciekawych opowieści. Spotkanie to było znakomitą okazją do chwili wytchnienia od codziennego pośpiechu i spędzenia czasu w kameralnej, miłej i serdecznej atmosferze. Cieszymy się, że uczestniczyły w nim całe rodziny. Myślę, że doskonałym podsumowaniem będą słowa jednej z mam "…na taki wieczór chciałabym przychodzić, co tydzień". Dziękujemy rodzicom za rozwijanie i wspieranie talentów swoich pociech i mamy nadzieję, że zyskaliśmy wielu sympatyków, którzy chętnie wezmą udział w kolejnym "Wieczorze z bajką
02.07.2013
Barbara Chechelska