Wieczór Kolędowy na ul. Skłodowskiej - Przedszkole Nr 14 "Muzyczna Kraina" undefined

Wieczór Kolędowy na ul. Skłodowskiej - Przedszkole Nr 14 "Muzyczna Kraina"

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci. Zgodnie z tradycją jaka jest praktykowana w Przedszkolu nr 14 "Muzyczna Kraina" przy ulicy Skłodowskiej – Curie 41, każdego roku starsza grupa 6-latki przygotowują i wystawiają "Jasełka Bożonarodzeniowe". Także i w tym roku nie mogło zabraknąć w każdej grupie spotkania opłatkowego, na które zaproszeni byli również rodzice dzieci. Przy wejściu goście byli witani przez anioły, które częstowały pierniczkami i zapraszały do wspólnego kolędowania. Rodzice przed głównym występem mogli wysłuchać kolęd granych na skrzypcach. Dzieci z poszczególnych grup długo przygotowywały się do występów, chętnie uczyły się ról oraz uczestniczyły w próbach. Nie mogło zabraknąć również przepięknych dekoracji, które sprawiły, że sale wyglądały uroczo. Pojawiła się scena z rozgwieżdżonym niebem i Gwiazdą Betlejemską. W oddali stała choinka, a tuż przed nią szopka i żłóbek. Na środku płonęło ognisko. Nakryte stoły, na których oprócz pysznych przekąsek pojawiły się też stroiki ze świeżych gałązek świerkowych i świecami wprowadzały nas w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami. Nie mogło zabraknąć również wspólnego kolędowania. Następnie nadszedł moment składania sobie życzeń. Pani Dyrektor w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników składała życzenia świąteczne. Następnie wszyscy zasiedli do stołu. Podczas wszystkich spotkań panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera.
11.01.2013
Patrycja Sosnowska