WIELKA KSIĘGA KUCHARSKA - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT KULINARNY GR. ŚREDNIAKÓW undefined

WIELKA KSIĘGA KUCHARSKA - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT KULINARNY GR. ŚREDNIAKÓW

Przedszkolaki z grupy Wiewiórki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Wielka Księga Kucharska Przedszkolaków", którego organizatorem było nasze Przedszkole. W projekcie wzięło udział 14 Przedszkoli z całej Polski. Dzieci wraz z nauczycielami miały stworzyć pyszne dania na temat: Słodkie wypieki, Owocowe i warzywne przysmaki, Kulinarne fantazje. Wszystko to, po to , by stworzyć jedną wielką książkę kucharską ze zdrowymi przepisami dla dzieci. Średniaki upiekły więc: biało-czerwone rogaliki, bułeczki na jogurcie oraz owoce w cieście francuskim z niespodzianką.
Zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość i pokazały, to co jest zdrowe może pięknie wyglądać, a jeszcze lepiej smakować.
Projekt edukacyjno –kulinarny "Wielka Księga Kucharska Przedszkolaków" zakładał podróż do świata smaków, kolorów i zapachów. Miał na celu wyzwalać w przedszkolakach radość ze wspólnego przygotowywania potraw, zachęcić do zdrowego odżywiania, a przy okazji nawiązać kontakt z przedszkolakami z całej Polski.
Nie możemy się doczekać, kiedy na własne oczy ujrzymy Książkę Kucharską, której byliśmy Współautorami.
Danuta Błachut