Wielkanocne Mazurki w grupie "Krasnoludków" undefined

Wielkanocne Mazurki w grupie "Krasnoludków"

W Wielkim tygodniu wszystkie dzieci przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Również "Krasnoludki" poznawały tradycje, zwyczaje, a także przeżywały je wraz ze swoimi Paniami.

We wtorek, 16 kwietnia w naszej sali było smacznie i kolorowo, gdyż dzieci miały możliwość dekorowania mazurków upieczonych przez Panią Halinkę. Do dekoracji przedszkolaki używały lukru, ozdób cukierniczych, lukrowych kwiatów i listków. Nie obyło się bez podjadania i oblizywania łyżeczek z lukrem.

Udekorowane mazurki dzieci zabrały do domu natomiast w sali odbyła się degustacja wcześniej ozdobionych mazurków przez Panią. Dzieci oblizywały się ze smakiem. Już nie mogły doczekać się kiedy w domu zjedzą swoje piękne i smaczne dzieła.
Halina Bławat