Relacje

Subskrybuj
Wielkanocne spotkanie integracyjne „Kangurków” i „Tygrysków”, 17.04. 2014

Wielkanocne spotkanie integracyjne „Kangurków” i „Tygrysków”, 17.04. 2014

Dnia 17 kwietnia b.r. odbyło się wielkanocne spotkanie integracyjne „Kangurków” i „Tygrysków”. Spotkanie zorganizowały nauczycielki p. Dorota Gałka i p. Elżbieta Kubacka.

Przedszkolaki rozpoczęły spotkanie od zabawy integracyjnej na powitanie pt. „Dziś powitać”. Dzieci śpiewały i wykonywały ilustrację ruchową do piosenki. Następnie przedszkolaki bawiły się przy piosence „Wydmuszki i brzuszki”, śpiewając ją i grając na instrumentach perkusyjnych. Kolejną zabawą była zabawa ruchowa z rymowanką pt. „Jajo kurze”, w czasie której śpiewały rymowankę w zmiennym tempie oraz ilustrowały jej treść ruchem. Następnie uczestniczyły w zabawie ruchowej pt. „Wyścig jajek”, w czasie której przenosiły pisanki na łyżkach. Przedszkolaki wysłuchały także opowiadania J. Jasny-Mazurek pt. „Marcinek i gniazdko zajączka”, które stało się inspiracją do rozmowy na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych w różnych regionach Polski. Następnie dzieci ruszyły na poszukiwania zajączkowych darów, które zostały ukryte w sali „Kangurków”. Każdy przedszkolak znalazł dla siebie czekoladowy upominek, który później włożył do swojego wielkanocnego koszyczka. Po wspólnych zabawach nadszedł czas na życzenia i wielkanocne śniadanie. Przedszkolaki dzieliły się jajkiem, składały życzenia oraz degustowały wielkanocne babki.

Dzieciom bardzo podobały się wspólne zabawy. Najwięcej radości sprawiła im zabawa pt. „Poszukiwacze zajączkowych darów”.

Elżbieta Kubacka
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.