Wielkanocne spotkanie integracyjne „Kangurków” i „Tygrysków”, 17.04. 2014

Dnia 17 kwietnia b.r. odbyło się wielkanocne spotkanie integracyjne „Kangurków” i „Tygrysków”. Spotkanie zorganizowały nauczycielki p. Dorota Gałka i p. Elżbieta Kubacka.

Przedszkolaki rozpoczęły spotkanie od zabawy integracyjnej na powitanie pt. „Dziś powitać”. Dzieci śpiewały i wykonywały ilustrację ruchową do piosenki. Następnie przedszkolaki bawiły się przy piosence „Wydmuszki i brzuszki”, śpiewając ją i grając na instrumentach perkusyjnych. Kolejną zabawą była zabawa ruchowa z rymowanką pt. „Jajo kurze”, w czasie której śpiewały rymowankę w zmiennym tempie oraz ilustrowały jej treść ruchem. Następnie uczestniczyły w zabawie ruchowej pt. „Wyścig jajek”, w czasie której przenosiły pisanki na łyżkach. Przedszkolaki wysłuchały także opowiadania J. Jasny-Mazurek pt. „Marcinek i gniazdko zajączka”, które stało się inspiracją do rozmowy na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych w różnych regionach Polski. Następnie dzieci ruszyły na poszukiwania zajączkowych darów, które zostały ukryte w sali „Kangurków”. Każdy przedszkolak znalazł dla siebie czekoladowy upominek, który później włożył do swojego wielkanocnego koszyczka. Po wspólnych zabawach nadszedł czas na życzenia i wielkanocne śniadanie. Przedszkolaki dzieliły się jajkiem, składały życzenia oraz degustowały wielkanocne babki.

Dzieciom bardzo podobały się wspólne zabawy. Najwięcej radości sprawiła im zabawa pt. „Poszukiwacze zajączkowych darów”.

Elżbieta Kubacka