WIELKANOCNE TRADYCJE I WSPÓLNE LEPIENIE BARANKA undefined
Wielkanoc

WIELKANOCNE TRADYCJE I WSPÓLNE LEPIENIE BARANKA

Dzieci i panie z grupy 4-latków zaprosiły rodziców do przedszkola na inscenizację "Wielkanocne zwyczaje".
Odświętnie ubrane przedszkolaki zaprezentowały obyczaje związane z noszonym dawniej gaikiem, kogucikiem, zbieraniem darów, dekorowaniem pisanek i tradycyjnym mokrym Śmigusem-dyngusem. Dziewczynki i chłopcy uroczyście złożyli wszystkim życzenia a Gospodyni i Gospodarz obdzielili gości wielkanocnym jajeczkiem.
Następną częścią spotkania było lepienie świątecznych baranków z masy cukrowej. Tej trudnej sztuki nauczyła wszystkich rodziców i dzieci Pani Bożena Adach, która przygotowała barwioną masę cukrową i demonstrowała "krok po kroku" sposób wykonania. Ulepione baranki były przepiękne. Bardzo dziękujemy Pani Bożenie Adach za naukę i pomoc.:-)
17.04.2014
Bożena Stelmach