Wielkanocne wydzieranki  undefined

Wielkanocne wydzieranki

"Pisanki,kraszanki, jajka malowane,
nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek"

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. W Polsce pielęgnuje się obyczaje i tradycje wielkanocne, których jest bardzo wiele. Jedną z takich tradycji jest zdobienie jajek. Na poniedziałkowych zajęciach 15.04.2019 r. przedszkolaki miały okazję poznać różne metody i sposoby ozdabiania jaj. Po krótkiej prezentacji pisanek, kraszanek, malowanek, naklejanek, drapanek, rysowanek przedszkolaki przystąpiły do pracy, której wynik był niezwykle zadowalający. Powstały piękne wydzierankowe kurczaki ozdobione krepinowymi osłonkami tworząc w efekcie końcowym oryginalny stroik wielkanocny. Wszystkie dzieci dumne ze swojej pracy z radością zabrały stroki do domu. Mamy nadzieje, że będą one ozdobą wielkanocnego stołu każdego przedszkolaka.
Wiesława Wasilewska