Wielkanocne zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie undefined

Wielkanocne zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki odwiedziły
Gminną Bibliotekę Publiczną w Malechowie.
Przez trzy dni - 23, 24 i 25 marca,, kolejne grupy uczestniczyły
w zajęciach bibliotecznych, których tematyka dotyczyła nadchodzących
Świąt Wielkanocnych.

Bibliotekę kolejno pod opieką wychowawczyń odwiedziły: 4-latki z grupy "Biedronek", 5,6-latki z grupy "Wesołych Skrzatów" i 3-latki z grupy "Misiów".

Wiosna już a święta tuż, tuż i w związku z tym dzieci wysłuchały opowieści pana Roberta Barana o tradycji Świąt Wielkiej Nocy, zapoznały się z symboliką świąt, obejrzały dwie humorystyczne bajki - "Króliczki Wielkanocne – pisankowy świat" i "Wielkanocne sprzątanie" z cyklu "Przygody kota Filemona", słuchały wielkanocnych piosenek oraz kolorowały obrazki z wielkanocnymi motywami. Zajęcia wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój, prace wykonywały bardzo chętnie i z wielką radością.

Na koniec oczywiście czekała na dzieci słodka niespodzianka w postaci czekoladowych jajeczek przygotowana przez bibliotekarzy, panią Beatę Kucharską i pana Roberta Barana. Mniam, mniam!

Przedszkolaki z każdej grupy pięknie podziękowały bibliotekarzom za ciekawe i wesołe zajęcia. Wręczyły laurki i drobne upominki. Zadowolone i wprowadzone w świąteczny nastrój wróciły do przedszkola.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PRACOWNIKOM GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W MALECHOWIE ZA BARDZO MIŁE SPOTKANIE I ZORGANIZOWANIE CIEKAWYCH ZAJĘĆ

29.03.2015
Danuta Sieklucka