WIEMY CO JEMY! undefined

WIEMY CO JEMY!

14 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani Katarzyna Zielińska, dietetyk z Poradni Zdrowego Żywienia w Szczecinku - było to druga wizyta Pani Kasi w tym roku szkolnym. W zorganizowanej pogadance na temat zdrowego odżywiania wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jakie produkty powinny dominować w ich diecie, a które powinno się eliminować ze względów zdrowotnych. Pani dietetyk podkreśliła jak ważne jest ograniczenie jedzenia słodyczy, a w zamian spożywania produktów zdrowych. Zachęcała również dzieci do codziennego spożywania warzyw i owoców. Rozmawialiśmy również o sposobach podawania posiłków, przez co nasze przedszkolaki wiedzą, że im bardziej kolorowy posiłek - tym zdrowszy! Dziękujemy Pani Kasi za wiele cennych informacji które przekazała naszym przedszkolakom.
15.03.2014
Jolanta Zawadzka