Wiemy, Co Jemy!

Nasze przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy naszych wychowanków oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków. W związku z tym w środę 19 marca , dobrze znana wszystkim przedszkolakom pani Ewa, w interesujący sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka oraz poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego trybu życia, odżywiania, zapoznała z piramidą żywienia od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie wody, ciemnego pieczywa, warzyw i owoców. W trakcie spotkania dzieci gimnastykowały się i ze smakiem chrupały surowe marchewki, papryczki, nasiona, rozpoznawały przyprawy. Pani Ewa układając codzienny jadłospis dba, aby posiłki w przedszkolu były zdrowe kolorowe, świeże i urozmaicone.
wpis edytowano 2015-03-22, 18:03