Wigilia w przedszkolnej rodzinie undefined

Wigilia w przedszkolnej rodzinie

20 grudnia cała nasza przedszkola rodzina, a więc przedszkolaki, personel przedszkola oraz przedstawiciele Rady rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola, zebrała się przy pięknie ustrojonej choince, aby celebrować tradycyjną przedszkolną Wigilię.

Dzięki prawdziwemu drzewku, które podarował przedszkolakom pan Krzysztof, tata Wojtusia, w sali rozchodził się zapach żywicy zmieszany z zapachem barszczyku, uszek z grzybami oraz ryby.
Po występach starszaków, nastąpiła uroczysta chwila dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń, którą rozpoczęła Pani Dyrektor składając dzieciom, rodzicom oraz kadrze nauczycieli oraz pracowników przedszkola.
Jak wytłumaczyła Maluchom pani Dyrektor, dzielnie się opłatkiem to symboliczne dzielenie się z innymi chlebem i wszystkim, co najlepsze, radością i troskami, to pojednanie i wzajemne przebaczanie sobie przewinień oraz okazywanie sobie miłości i szacunku.

Po spożyciu tradycyjnych wigilijnych potraw, nastąpiła ekscytująca dla wszystkich dzieci chwila- rozpakowanie prezentów spod choinki. Nim to jednak nastąpiło wszyscy wspólnie zaśpiewali dwie piękne kolędy. Gdy już pakunki zostały otwarte, uradowane przedszkolaki cierpliwie wysłuchały tłumaczenia pani dyrektor, w jaki sposób należy korzystać z nowych super zabawek- gier, układanek, mag-pada, kloców konstrukcyjnych, rysowowanek i myszek "na odstresowanie".

Na deser maluchy otrzymały rogaliki podarowane przez mamę Julii, babeczki od pani Anety, cukierki od Lenki Filip oraz czekoladki ufundowane przez panie z Koła Gospodyń.

WSZYSTKIM RODZINOM NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW ŻYCZYMY W ŚWIĄTECZNYM CZASIE
NIECH TAJEMNICA BOŻEGO NARODZENIA NAPEŁNI NAS POKOJEM I RADOŚCIĄ, A DO DOMÓW PRZYNIESIE SZCZĘŚCIE, ZGODĘ, MIŁOŚĆ, UFNOŚĆ I DOSTATEK.
OTWÓRZMY SERCA DLA WSZYSTKICH I DZIELMY SIĘ WSPÓLNA RADOŚCIĄ.
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

21 grudnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez SP nr 5 w Sierszy.
Z wielka radością obejrzeliśmy na scenie absolwentów naszego przedszkola. Aż serce rośnie, gdy widzimy, jak wspaniale się rozwijają. Gratulujemy!
Wieslawa Dudek