Wigilia w przedszkolu! undefined
Boże Narodzenie

Wigilia w przedszkolu!

18 grudnia było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie. Od samego rana dzieci z niecierpliwością czekały na spotkanie opłatkowe. Nasza pani w tym szczególnym dniu powitała wszystkich i powiedziała kilka słów na temat tradycji Świat Bożego Narodzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i radosnych świąt.

Bardzo miło było nam tego dnia gościć panią Ilonę z Gminnej Biblioteki w Niwiskach, która gorąco podziękowała dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie się w akcję "Podaruj zabawkę, książkę". W nagrodę dzieci otrzymały książkę i dyplom.

Po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których, dzięki ofiarności Rodziców nie brakowało słodkości. Gdy tak wspólnie spędzaliśmy czas odwiedził nas Mikołaj, który dla każdego miał prezent. Było też wspólne kolędowanie.

Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w naszych rodzinach.
18.12.2012
Ewa Rucińska