Wigilijne spotkanie Misiaków undefined

Wigilijne spotkanie Misiaków

Grudzień to miesiąc, w którym oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia. Również dzieci w przedszkolu w tym czasie przygotowują się do spotkania wigilijnego ze swoimi rodzicami i paniami. 19 grudnia Misiaki zaprosiły rodziców na uroczystość wigilijną, na której przedstawiły jasełka pt. "Jak to było w Betlejem". W rolę Maryi wcieliła się Emilka, która pięknym śpiewem kolędy "Lulajże, Jezuniu" utuliła "Boże dzieciątko" do snu. Z narodzenia Pana również cieszyły się aniołki pięknie tańcząc i śpiewając Gloria Gloria In excelsis Deo. Do szopki przybyli pastuszkowie czuwający przy ognisku, królowie z darami oraz dzieci z pastorałką "Jezu zostań mym braciszkiem". Wielką niespodziankę dla dzieci i rodziców przygotowały wychowawczynie pani Magda i pani Marysia występując w strojach aniołów wcieliły się w rolę narratora. Po występie dzieci podarowały rodzicom stroiki i podzieliły się opłatkiem. Potem wspólnie zasiedliśmy do stołu, na którym znalazły się wigilijne potrawy takie jak barszcz, paszteciki i pyszne ciasta, za które dziękujemy rodzicom przygotowującym tę uroczystość.
Magdalena Osowska